Lavkarbo kebab med pannebrød

Lavkarbo middag

Vi har prøvd oss på mange gode middager de siste ukene, og ungdommene har likt det meste. I dag prøvde vi oss på noe nytt, nemlig lavkarbo-kebab. Kebab er noe alle er glad i her, så dette var vi spent på. Oppskriften finner du på omhelse.no.

Vi har lært oss at det aller viktigste er å ha mange ulike ingredienser i hus og dermed er det lett å lage middager vi ikke er så vant med.

Lavkarbo dressing

Det første vi gjorde var å lage dressingen siden den skal stå en halvtime i kjøleskapet for at smaken skal bli best mulig- og jeg må bare si det. Det her er den BESTE dressingen vi har smakt noen gang. Uavhengig av lavkarbo. Enkel å lage, eneste vi tilsatte som ikke er i oppskriften var en klype chilipulver- for å få den litt sterkere. Altså 10 / 10.

Lavkarbo dressing

Her brukte vi samme lefsene vi lagde til indisk her om dagen, og jeg fikk streng beskjed fra ungene om å lage litt mer i dag enn sist gang.

Det betyr jo bare at lefsene falt i smak. Pannebrød heter det vel egentlig, og de stekes i stekepannen.

Eneste vi ikke hadde på oppskriften var havrefiber, men det går veldig fint uten.

Etter deigen er laget så skal den stå i 10 min så fibrene trekker seg godt inn. Så lager vi fire deler, og trykker dem godt ut. Så flate som mulig da de heves godt i panna.

Pannebrøda stekes noen minutter på begge sider, og vi lar dem hvile på rist til de skal spises.

Perfekte som nan brød og nå også som pitabrød!

Lavkarbokebab med pannebrød var alt i alt en veldig vellykket middag. Og dressingen? Den beste !

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg